Günümüz Siyasetçilerinin Geçmişteki Asıl Mesleklerini ve Hangi Okullardan Mezun Olduklarını Öğrenmeye Hazır Mısınız?

Günümüz Siyasetçilerinin Asıl Meslekleri Neler? Hangi Üniversitelerden Mezunlar ya da Üniversite Mezunular mı?

Bazı Siyasetçilerimize Çok Şaşıracaksınız...

1- Abdullah Gül

Ekonomist ve Akademisyen (İstanbul Üniversitesi İktisad Fakültesi mezunu ve Sakarya Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünde akademisyen olarak görev yapmıştır.)

2- Ahmet Davudoğlu

Akademisyen (Boğaziçi Üniversitesi'nin Ekonomi ve Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümlerini Çift Anadal programıyla bitirerek mezun olmuştur. Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümünde akademisyen olarak görev yapmıştır.)

3- Ahmet Türk

Çiftçi (Lise mezundur ve çiftçilikle uğraşmıştır.)

4- Ali Babacan

Danışman (ODTÜ Endüstri Mühendisliği'nden mezun olmuş ve Northwestern Üniversitesi'nde MBA yapmıştır.)

5- Beşir Atalay

Akademisyen (Gazi Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur. Atatürk Üniversitesi ve Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde akademisyen olarak görev yapmıştır.)

6- Burhan Kuzu

Akademisyen (İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur. Sorbonne Üniversitesi, Beykent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü ve İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde akademisyenlik yapmıştır.)

7- Bülent Arınç

Serbest Avukat (Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur. Serbest avukatlık yapmıştır.)

8- Deniz Baykal

Avukat ve Akademisyen (Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur. Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, Columbia Üniversitesi ile Berkeley Üniversitesi'nde akademik çalışmalarını devam ettirmiştir.)

9- Devlet Bahçeli

Akademisyen (Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dış Ticaret Bölümü mezunudur. Akademik çalışmalarını da bu okulda yürütmüştür.)

10- Emine Ülker Tarhan

Serbest Avukat (Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezundur. Serbest avukat olarak çalışmıştır.)

11- Fatma Şahin

İşletme Müdürü (İstanbul Teknik Üniversitesi Kimya-Metalurji Fakültesi Kimya Mühendisliği Bölümü mezunudur. Özel sektörde işletme mühendisi ve müdürü olarak görev yapmıştır.)

12- Gürsel Tekin

Garson (Atatürk Üniversitesi Edebiyat Fakültesini kazanmış fakat devam edememiştir. İstanbul'da garson olarak çalışmıştır.)

13- Hasip Kaplan

Avukat, Hukuk Uzmanı ve Akademisyen (İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur. Uluslararası hukuk uzmanı olarak görev yapmıştır. Aynı zamanda uluslararası hukuk alanında eğitimler vermiştir.)

14- Hüseyin Çelik

Akademisyen (İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü mezunudur. Akademisyenliğini de bu okulda yapmıştır.)

15- Kemal Kılıçdaroğlu

Memur (Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi mezunudur. Maliye Bakanlığı'nda memur olarak çalışmaya başlamıştır.)

16- Mehdi Eker

Veteriner Hekim (Ankara Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi mezunudur. Veteriner hekim olarak görev yapmıştır.)

17- Muharrem İnce

Fizik Öğretmeni (Balıkesir Üniversitesi Necatibey Eğitim Fakültesi Fizik-Kimya Öğretmenliği Bölümü mezunudur. Lise ve dershane öğretmenliği yapmıştır.)

18- Nimet Baş

Serbest Avukat - (İstanbul Hukuk Fakültesi mezunudur. Serbest avukat olarak görev yapmıştır.)

19- Recep Akdağ

Akademisyen Doktor (Erzurum Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunudur. Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları alanında uzmanlığını almıştır.)

20- Şafak Pavey

Diplomat (Londra Westminster Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü mezundur. London School of Economics'de Yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. )

Tarihiolaylar.com internet sitesinde bulunan bütün içerikler Tarihi Olaylar editörleri tarafından hazırlanmaktadır. İzin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Copyright 2020 - Tüm Hakları Saklıdır.