Ferrari'nin Bile Yanlarında Mickey Mouse Kaldığı Dünya'nın En Pahalı 10 Saati

Tarih boyunca saat, kemer ve ayakkabı bir erkeğin 3 vazgeçilmez aksesuarı olmuştur. Herkes bir şekilde takım elbise giyer fakat takım elbise giyenlerin statü farkını ayakkabıları, kemerleri ve özellikle saatleri belirler. Bayanlarda da durum farklı değildir. İyi bir çanta, iyi bir ayakkabı ve iyi bir saat. 

İyi bir saatin fiyatı kişiden kişiye farklılık gösterebilir. Kimi için 10.000 TL iyi bir saat için normal bir fiyatken birçoklarımız için oldukça yüksek bir fiyattır. Fakat, bu saatlerin fiyatları dudak uçurtan cinsten. Başlıkta da belirtildiği gibi iyi bir Ferrari arabanın fiyatı bile bu saatlerin yanında Mickey Mouse kadar ufak kalıyor.

İşte Dünya'nın en pahalı o 10 saati...

Kaynaklar : world-richest-man, complex

 

1- The Chopard 210 Karat - 25 Milyon $

Üzerinde 874 adet nadir elmas barındıran The Chopard 210 Karat dünyanın en pahalı saatidir. İsminden de anlaşılacağı gibi üzerinde 210 karatlık mücevher vardır. Bu kadarı da fazla diyorsanız işte o The Chopart 210 Karattır. 

2- The Patek Philippe Supercomplication - 11 Milyon $

900 parçalı bu 18 karat altından yapılmış saati tamamlamak tam 5 yıl sürmüştür. The Patek Philippe Supercomplication bu zamana kadar yapılmış en komplike saattir. İçerisinde 26 adet komplikasyon barındıran bir cep saatidir. 11 Milyon Doları cebinize sığdırmak isterseniz The Patek Philippe Supercomplication sizin için çok iyi bir seçim.

3- Patek Philippe Ref 1527 Wristwatch - 5 Milyon $

1943'te yapılan bu saat bir şaheserdir. Üzerindeki 18 ayar ömür boyu çalışan takvimiyle, 23 mücevheriyle, matlandırılmış altınları ve daha fazlasıyla eşsiz bir saattir.

4-  Breguet & Fils, Paris Precision Stop Watch - 4.7 Milyon $

 Breguet & Fils, Paris Precision Stop Watch da dünyadaki en pahalı saatlerden birisidir. Zamanında 5000 franka Londralı bir adam olan Gracias'a satılan bu saatin şimdiki piyasa değeri 4.7 Milyon $'dır.

5- Louis Moinet “Meteoris” Watch - 4.5 Milyon $

Evet bu saat meteorlardan yapıldı. Bu saat yapılırken meteor avcısı Luc Labenne ile birlikte çalışıldı ve Ay'dan, Marstan ve astreodilerden getirilen parçalar kullanıldı.

6- The Patek Philippe Platinum World Time - 4 Milyon $

The Patek Philippe Platinum World Time Dünya'daki bir çok önemli şehrin saatini içerisinde barındıran özgün bir saattir. Bu şehirlerden birine gittiğinizde saat otomatik olarak kendisini o şehrin saatine göre ayarlar. Piyasa değeri ise 4 Milyon $'dır.

7- Patek Philippe 1928 Single-Button Chronograph Watch - 3.6 Milyon $

Hayatta kalan nadide tek taşlı kronograf saatlerden biri olan Patek Philippe 1928 Single-Button Chronograph Watch 1928 yılında imal edilen ve beyaz altından aypılan eşsiz bir saattir.

8- Piaget Emperador Temple Watch - 3.3 Milyon $

Piaget Emperador Temple Watch ince kesim elmaslar ve beyaz altınlarla dolu eşsiz bir saattir. Nadide olan bu eser satışı konulduğu gibi hemen sahibini bulmuştur. 

9- Patek Philippe Model 2523 Heures Universelles Watch (1953) - 2.9 Milyon $

18 karat altınla yapılmış bu eşsiz ürün Kuzey Amerika diyagramını barındırmaktadır. 1953 yapımı bu antika eser 2002 yılında bir antika ihalesinde $2,899,373'a satılmıştır.

10- Cartier Secret Watch with Phoenix Décor Watch - 2.75 Milyon $

18 karatlık rodyum tabakalı ve beyaz altınlı bu nadide Cartier eseri 3010 ince kesim elmas ile süslenmiştir. Elmaslar Toplamda 3.53 karat etmektedir.

İlginizi çekebilecek diğer galeriler

Ülkeler

Biyografiler

 • Mahatma Gandhi CV
  BİYOGRAFİ
 • Deniz Gezmiş CV
  BİYOGRAFİ
 • Alexander Graham Bell CV
  BİYOGRAFİ
 • Vecihi Hürkuş CV
  BİYOGRAFİ
 • Kanuni Sultan Süleyman CV
  BİYOGRAFİ
 • Galileo Galilei CV
  BİYOGRAFİ
 • Cengiz Han CV
  BİYOGRAFİ
 • Barış Manço CV
  BİYOGRAFİ
 • Che Guevara CV
  BİYOGRAFİ
 • Alan Turing CV
  BİYOGRAFİ
 • Elvis Presley CV
  BİYOGRAFİ
 • Napolyon Bonapart CV
  BİYOGRAFİ
 • Yılmaz Güney CV
  BİYOGRAFİ
 • Hulusi Kentmen CV
  BİYOGRAFİ
 • Albert Einstein CV
  BİYOGRAFİ

Tarihiolaylar.com internet sitesinde bulunan bütün içerikler Tarihi Olaylar editörleri tarafından hazırlanmaktadır. İzin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Copyright 2024 - Tüm Hakları Saklıdır.