Dünyanın En Pahalı 10 İçkisi

Seveni olduğu kadar sevmeyeninin de olduğu, çeşitli işlemlerden sonra elde edilen yüksek alkol oranına sahip içkiler insanların damak tadı için üretilmektedir. Kimileri onlarca yıl bekletilip yıllandırılmakta kimisi ise çok özel tekniklerle damıtılmaktadır. Şimdiki galerimizde ucuzundan pahalısına binlerce çeşidi olan içki türlerinden en pahalı olan 10 tanesini inceleyelim.

Kaynak: therichest.com

 

1- Vieille Bon Secours Ale / 1.200 $

1.200 Dolarlık bu içkinin menşei Belçika olmakla birlikte ülkede ismi “Belçika Birası” olarak nitelendirilmiştir. Dünya’nın en büyük bira şişesi şeklindeki içki evinize teslimat ile gelmektedir. Ayrıca içkiyi ürettikten sonra hemen piyasaya sunmayan şirket sahipleri, içkiyi yıllandırıp öyle pazarlamaktadır.

2- Winston Kokteyl / 14.000 $

Tek bir duble ve 14.000 dolar desek ne düşünürdünüz? Eğer yıllanmış bir viski çekiyorsa canınız bu Winston kokteyl tam size göre. Dünyaca ünlü barmen Joel Heffernan’nin şovunun da dahil olduğu bu içki seromonisi dünyanın en pahalı lükslerinden birisidir. Yalnız şöyle bir zorluk var ki bu içkiyi içmek için Avustralya’nın Melbourne şehrine gitmeniz gerekiyor. Bu özel içecek sadece Kulüp23’de yapılmakta ve hazırlanışı iki gün sürmektedir. Çikolata yatağında servis edilen bu içeceğin pahalı olmasının nedeni içerisine kullanılan 1858 Croizet Konyağı ( bir şişesi açık arttırmada 157 bin dolara satıldı ) ve Grand Marnier özüdür.

3- Legacy by Angostura / 25.000 $

Dünyadaki en nadir içkilerden olan Legact by Angostura’nın farklı bir hikayesi bulunmakta. Trinidad & Tobago’nun İngiltere’den bağımsızlığı şerefine 50.yıldönümünde üretilen bu içkiden 17 yılda sadece 20 adet üretilmiştir. 25.000 dolar olan şişe romun tadına bakabilirsiniz ancak öncesinde bulmanız gerekecek.

4- Château d’Yquem / 130.000 $

Château d’Yquem ünlü Rotschild ailesinin 1711’de Fransa’nın Bordeaux kentinde kendi üzüm bahçelerinden elde ettikleri şaraptır. En ünlü partisi 1811 olanlarıdır. Bu kırmızı şaraplara 130.000 dolara sahip olabilmek mümkün.

5- Penfolds Ampoule / 170.000 $

Beyaz şarap sizin için vazgeçilmezlerden ise Penfolds Ampoule sizin için harika bir tercih olacaktır. Dünya’da sadece 12 adet üretilen şarabı satın aldığınızda ise, özel tasarlanan ahşap kutusuyla birlikte adresine teslimi yapılmaktadır.

6- Dalmore 62 / 215.000 $

Dünya’da sadece 12 adet üretileren ve en nadir bulunan içkilerden olan Dalmore 62’yi sadece Singapur’daki Changai Havalimanında 215.000 dolara rahat bir şekilde bulabilirsiniz.

7- Armand de Brignac Midas / 215.000 $

Farklı bir konsepte sahip Armand de Brignan Midas, türleri gibi nadir bulunan içkilerden de değil. Onu farklı kılan özelliği sadece enfes tada sahip şampanya olmasıyla birlikte servis yapıldığı 30 litrelik şişesidir.

8- Diva Votka / 1 Milyon $

Filtreleme şekli diğer votkalardan farklı olan Diva Votka’nın özelliği değerli taşlar içeren kumlar ile filtre edilmesidir. Değerli taşlara temas etmesinden dolayı 1 milyon dolarlık ufak bir çek ile ona sahip olabilirsiniz.

9- Konyak – Henri IV Dudognon Heritage Cognac Grande Champagne / 2 Milyon $

İngiltere Kralı IV. Henry için üretilen ve şişesinin 24 ayar altınla kaplandığı bu içki günümüzde 101 yaşındadır. Size sunduğu asıl hizmet ise bir yudumla sizi bir asır öncesine götürebilmektir.

10- Tequila Ley 925 / 3.5 Milyon $

Tequila Ley, Meksika’da üretilen ve şişesi 6.400 elmas ile süslenmiş olan bir tekiladır. Günümüzdeki en pahalı içki olarak bilinmektedir.

İlginizi çekebilecek diğer galeriler

Biyografiler

 • Jean-Jacques Rousseau CV
  BİYOGRAFİ
 • Nikola Tesla CV
  BİYOGRAFİ
 • Heinrich Himmler CV
  BİYOGRAFİ
 • Albert Einstein CV
  BİYOGRAFİ
 • Mao Zedong CV
  BİYOGRAFİ
 • Henry Ford CV
  BİYOGRAFİ
 • Benjamin Franklin CV
  BİYOGRAFİ
 • Hulusi Kentmen CV
  BİYOGRAFİ
 • Vecihi Hürkuş CV
  BİYOGRAFİ
 • Ismael Zambada Garcia CV
  BİYOGRAFİ
 • Nasrettin Hoca CV
  BİYOGRAFİ
 • Al Capone CV
  BİYOGRAFİ
 • Vladimir Lenin CV
  BİYOGRAFİ
 • Van Gogh CV
  BİYOGRAFİ
 • Galileo Galilei CV
  BİYOGRAFİ

Tarihiolaylar.com internet sitesinde bulunan bütün içerikler Tarihi Olaylar editörleri tarafından hazırlanmaktadır. İzin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Copyright 2024 - Tüm Hakları Saklıdır.