Dünya'nın En Kötü Polis Arabalarına Sahip Ülkeler

Polisler... Birçok ülkede en prestijli memur sınıfıdırlar. Örneğin Amerika'da...

Hepiniz bir Amerikan filminde Rayban gözlükleriyle afilli afilli gezen polis memurlarını görmüşsünüzdür. Tabi ki altlarındaki yüksek motorlu araçların ya da devasa motorsikletlerin de bu prestijde rolü azınmasanamaz.

Fakat bazı ülkeler varki açıkca polislerinin aksesuarlarına fazlasıyla önem vermiyor. Polislerine dünyanın en kötü arabalarını tahsis ediyor. O ülkeler hangileri mi?

İşte o ülkeler...

Kaynak: The Richest

1- Küba: Lada Riva 1982

Amerikan ambargosundaki bir ülke olan Küba o dönemler çözümü Rus yapımı Lada'da bulmuş. 80 beygirlik bir aracın suçluları bırakın yakalaması, korkutması bile oldukça zor olacaktır.

2- Çek Cumhuriyeti: Smart Fortwo 2008 

Bu aracın içerisinde pala bıyıklı, iri yarı bir polis düşünebiliyor musunuz? Hayallerinizde bile o adamı bu araca sığdıramadınız değil mi? Bizim anlamadığımız nokta ise aslında şu: 'Maksimum 61 beygir kullanabilen bu araç suçluları nasıl yakalayacak, hadi yakaladı diyelim nereye oturtacak?

3- Almanya: Toyota Prius 1997

Porsche'un, tüm Volkswagen modellerinin, BMW'nin, Mercedes'in, Bugatti'nin üretildiği bir ülkede çevreci diye maksimum 180'i gören bir hibrid araç kullanmak ne kadar mantıklı bilemedik. Zaten ülkede kötü araba yok sen niye gider de Japon yapımı bir yavaş araca binersin, nasıl yakalayacaksın o altında porsche olan suçluları?

4- Birleşik Krallık: Nissan LEAF 2014 

Ülkeler elektrikli araçlara verdikleri önemi neden polis araçlarında göstermek isterler bilinmez. Yan sokaktaki marketten alışveriş yapmak için ideal bir araç olan Nissan Leaf, maksimum 140 km/h'e çıkabiliyor. Bu araçları devlet memurlarına makam aracı olarak verin, polislerin suçluları yakalaması lazım.

5- Amerika: Dodge Diplomat 1981

Polislerin Amerika'da en çok şikayet dilekçesi verdiği araçtır. ortalama motor hacminin 5000 olduğu Amerika'da maksimum 100 beygir güce erişebilen bu aracın hem ivmelenmesi hem de frenleri bitik vaziyette. Amerika gibi ultra lüks araçların ve birçok suçlulunun olduğu bir ülke için oldukça kötü bir araç.

6- İtalya: BMW i3 2014

Evet BMW i3'ün neden bu listede olduğunu merak edebilirsiniz. Cevap: 15 saatlik şarj ömrü. Polisler devriye gezerken sürekli ne kadar şarjlarının kaldığını kontrol etmek durumunda. Iphone'dan beter.

7- Fransa: Renault ZOE 2012

Yine aynı problem. Emisyonu az diye Fransız polislerine verdikleri araç olan Reanult ZOE maksimum 87 beygir güce erişebiliyor. Diyelim ki polissiniz ve olay yerine acilen yetişmeniz lazım. İhbar var. Nasıl yetişeceksiniz? Taksiye binse daha hızlı gider polisler.

8- Japonya: Suzuki Jimny 1998

Bu aracın kötü olan yanlarından çok iyi olan yanlarını konuşalım demek isteriz ama bu araçla ilgili iyi olan hiçbir şey yok. Maksimum 90 beygire çıkan bu aracın hem yol tutuşu hem de ivmelenmesi berbat. Drift krallarının bulunduğu Tokyo gibi şehirlerde bu araçla bir suçluyu yakalamak neredeyse imkansız.

9- Rusya: Lada Samara 1984

Uzay teknolojisi olan Lada Samara herşeyi yapıyor bir tek yemek pişirmiyor! Desek bile siz inanmazsınız. Oldukça kötü bir süspansiyona sahip olan Lada Samara, bir Rus markası olan Lada'nın en başarısız modellerinden birisi. Rus polislerinin de bu durumdan oldukça rahatsız olduklarını zaten belirtmemize pek gerek yok.

İlginizi çekebilecek diğer galeriler

Biyografiler

 • Adam Smith CV
  BİYOGRAFİ
 • Fatih Sultan Mehmet CV
  BİYOGRAFİ
 • Albert Einstein CV
  BİYOGRAFİ
 • Benjamin Franklin CV
  BİYOGRAFİ
 • Sokrates CV
  BİYOGRAFİ
 • Henry Ford CV
  BİYOGRAFİ
 • Nasrettin Hoca CV
  BİYOGRAFİ
 • Yılmaz Güney CV
  BİYOGRAFİ
 • Hulusi Kentmen CV
  BİYOGRAFİ
 • Piri Reis CV
  BİYOGRAFİ
 • VII. Kleopatra CV
  BİYOGRAFİ
 • Galileo Galilei CV
  BİYOGRAFİ
 • Napolyon Bonapart CV
  BİYOGRAFİ
 • Mimar Sinan CV
  BİYOGRAFİ
 • Nikola Tesla CV
  BİYOGRAFİ

Tarihiolaylar.com internet sitesinde bulunan bütün içerikler Tarihi Olaylar editörleri tarafından hazırlanmaktadır. İzin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Copyright 2020 - Tüm Hakları Saklıdır.