Anormal Bir Şekilde Büyük Olan 10 Hayvan

İnsanların şişmanı ve irisi olduğu gibi hayvanların da var. Ama bu listedeki biraz daha farklı. Sanki doğduklarından beri McDonalds veya Burger King'le besleniyorlar da şişip durmuşlar.

Kendi cinsleriyle karşılaştırılınca oldukça anormal olan bu hayvanlara muhtemelen görünce de inanamayacaksınız...

1- Dev Çin Semenderi: Dünya'nın En Büyük Semenderi

Dev Çin Semenderi nesli tükenmekte olan bir canlı türüdür ve kendi cinsinin en büyüğüdür. Öyle bir kertenkele düşünün ki boyu neredeyse 2 m olsun. İşte Çin Semenderi böyle bir canlıdır. Şu anda Amerika ve Avrupa'daki hayvanat bahçelerinde kendilerinden toplamda 9 adet kaldı.

2- Güneyli Fil Foku: Dünya'daki Yaşayan En Büyük Etçil

Fil Fokları boyları 7 m'ye kadar ulaşan ve ağırlıkları 5 tonu bulan etçil hayvanlardır. Bitki yemedikleri için mavi balina ve filden ayrı olarak dünyanın en büyük etçili ünvanına sahip olmuşlardır. Dünya'nın farklı yerlerinde yaşarlar ve yaklaşık bunlardan 700.000 adet olduğu bilinmektedir.

3- Kuş Yiyen Goliath

Kuş Yiyen Goliath Dünya'nın en büyük örümceğidir ve 25 yıla kadar yaşar. İsmini kuş yediğinden dolayı almıştır. Güney Amerika'daki yağmur ormanlarında yaşayan bu örümceği de yiyen birileri vardır. Evet birileri "Güney Amerika Yerlileri". Tadının karidese benzediği söylenmektedir.

4- Dev Dikenli Uyuşturanbalığı 

Endonezya taraflarında bulunan bu balık yarım ton ağırlığına kadar varabilmektedir. Genellikle suyun dip kısımlarında yaşarlar ve yine genellikle zararsızdırlar.

5- Japon Örümcek Yengeci

İsminden de anlaşılacağı gibi bu dev yengeçler, su kenarlarında yaşar ve bacak uzunlukları 4 m'ye kadar çıkar. 20 kiloya kadar ağırlıkları vardır. Bu size ağır gibi gelmese de şunu hatırlatmakta fayda var bu sadece bir yengeç! Bu arada 100 yaşına kadar yaşayabildiklerini de belirtmek gerekir.

6- Yeşil Anakonda

8 m uzunluğunda ve 200 küsür kilo ağarlığında olan bu dev yılanı görünce kaçmak bile fayda etmeyebilir. Çünkü yeşil anakondalar insan da yiyebilmektedir. Hatta timsah bile yiyebilirler. İnanmıyorsanız Google'a sorun...

7- Okyanus Güneş Balığı

Boyları 2 m'ye kadar çıkabilen bu pek de yakışıklı olmayan balıklar 1 ton ağırlığına kadar çıkabilir. Oldukça zararsız olan bu hayvanlar su altında size çarparsa o zaman ciddi bir hasar bırakabilir.

8- Su Kobayı - Dünya'nın En Büyük Kemirgeni

2 metreye kadar çıkan uzunluklarıyla, 1 m yükseklikleriyle ve 100 kg ağırlıklarıyla su kobayları dünyanın en büyük kemirgenleridir. Genellikle Güney Amerika'da su kenarlarında yaşarlar ve grup halinde gezerler.

9- Flaman Devi - Dünya'nın En Büyük Tavşanı

Evet her ne kadar bir köpek gibi gözükse de bu bir tavşan. 16. yy'a kadar oradan oraya gezen bu cins, 16. yy'da Belçika'ya yerleşmiş. Dev cüsslerine rağmen etleri yenmez ve oldukça olgun, nazik hayvanlardır.

10- Mavi Balina - Dünya'nın En Büyük Hayvanı

Dünya üzerinde Mavi Balina'dan daha büyük bir yaşayan hayvan yoktur. Bir basketbol sahası 28 m iken bir mavi balinanın büyüklüğü 30 küsür metreye kadar çıkabilir. Ağırlığı ise 180 metrik tona kadar çıkabilir. Mavi balinaının sadece dili bir fil kadar ağırdır, sadece kalbi ise 600 kg civarıdır. Mavi balinalar nesli tükenmekte olan canlılardır. Dünya'da kendilerinden 5000-10000 civarında kalmıştır. 

İlginizi çekebilecek diğer galeriler

Biyografiler

 • Napolyon Bonapart CV
  BİYOGRAFİ
 • Adam Smith CV
  BİYOGRAFİ
 • Niccolò Machiavelli CV
  BİYOGRAFİ
 • Jean-Jacques Rousseau CV
  BİYOGRAFİ
 • Nasrettin Hoca CV
  BİYOGRAFİ
 • Mustafa Kemal Atatürk CV
  BİYOGRAFİ
 • Alexander Graham Bell CV
  BİYOGRAFİ
 • Ömer Hayyam CV
  BİYOGRAFİ
 • Vecihi Hürkuş CV
  BİYOGRAFİ
 • Ismael Zambada Garcia CV
  BİYOGRAFİ
 • Mimar Sinan CV
  BİYOGRAFİ
 • Mahatma Gandhi CV
  BİYOGRAFİ
 • Kanuni Sultan Süleyman CV
  BİYOGRAFİ
 • Piri Reis CV
  BİYOGRAFİ
 • Van Gogh CV
  BİYOGRAFİ

Tarihiolaylar.com internet sitesinde bulunan bütün içerikler Tarihi Olaylar editörleri tarafından hazırlanmaktadır. İzin alınmadan ve kaynak gösterilmeden kullanılamaz.

Copyright 2020 - Tüm Hakları Saklıdır.