• Kendisi Adolf Hitler'in yeğenidir. Adolf Hitler'in kardeşi Alois Hitler Jr. ilk eşi Bridget Dowling'den doğmuştur. Doğum yeri İngiltere'dir.
  1933'te Amcası iktidara gelince o da gücün kokusunu alıp Almanya'ya gitmiştir. Amcası Hitler kendisine Berlin'deki hükümete bağlı bir banka olan Reich Credit Bank'da bir iş bulmuş ve oraya yerleştirmiştir. Burada tutunamayan Patrick daha iyi bir iş isteyince Hitler bu sefer de onu Opel'in fabrikasına otomobil satış elemanı olarak yerleştirmiştir.
  Bir türlü amcasından torpil göremeyen Patrick sürekli amcasına "Daha iyi bir iş, daha iyi bir iş" diye tutturmuştur. Amcası taleplerine karşılık vermeyince de bu sefer Amcasına tehdit mektupları yazmıştır.
  -"Amca! Beni daha iyi bir işe yerleştirmezsen tüm medyaya ailemiz hakkındaki utanç verici hikayeleri yayarım. Beni buna zorlamadan beni rahat edeceğim ve çok kazanacağım prestijli bir işe yerleştir"
  Bu mektupların üzerine çıldıran Hitler, yeğeniyle oynamaya karar verir ve ona "Daha iyi bir iş istiyorsan İngiliz vatandaşlığından vazgeçip yalnızca Alman vatandaşlığına sahip olmayı kabul edeceksin" demiştir.
  Bunu da kabul etmeyen yeğen Patrick, Hitler'i tehdit etmeye devam etmiş hatta amcasına "Bak, büyük büyük babanın bir yahudi tüccar olduğunu medyaya yayarım" demiştir.
  İstediğini yine alamayan Patrick İngiltere'ye dönüp bu seferde Look dergisine "Amcamdan neden nefret ediyorum" diye bir yazı yazmıştır.

  1939'da da Amerika'ya göçmüş ve annesiyle oraya yerleşmiştir. Savaşın sonlarına doğru Amerika'nın savaşa dahil olup savaşın seyrini değiştirdiğini gören Patrick Roosevelt'e yazdığı özel bir istek üzerine savaşın sonunda 1944'te Amerikan deniz donanmasına katılıp II. Dünya Savaşı'nda Almanya'ya karşı savaşmıştır. 1947'de de ordudan çıkıp soyadını Stuart-Houston olarak değiştirerek yaşamına Amerika'da devam etmiştir. 14 Temmuz 1987'de de New York'ta ölmüştür.

  Kaynak: http://www.facebook.com/yazaratakanbuyukdag
 • Tam bir hayal kırıklığı imiş yeğen.

Bu konuda 1 sayfada toplam 2 adet üst yorum vardır.

 1. Yeni Konu Ekleme

  Bu alana yazacağınız yazı sizin konu başlığınız olacaktır. Eğer konunuz var ise listelenecek, eğer konunuz yok ise yeni konu ekleme sayfasına yönlendirileceksiniz. Konu başlığınızı yazdıktan sonra ileri butonuna yada enter butonuna basınız.

 2. Arama Butonu

  Arama butonuna basarak sayfaya yönlendirileceksiniz.