• Hz Davut'a haberı gelıp ama yapımının ogullarına kısmet olacağı bıldırılmıs yahudılerın kutsal saydıgı bır mabeddır. Yapımı 7 yıl sürmüstur ve yapımında cinni isciler'de calısmıslardır.
  Hatta bır rivayete gore hz Süleyman cinnilerın ellerıne zıncırle vurarak calıstırıyormus ve hz Süleyman cıddı anlamda korkarlarmıs .

  Efendım sımdı bu tapınak yoktur  cıddı anlamda bır kalıntısı bıle yoktur nerdeyse.
  Yahudılerın aglama duvarı dedıklerı ve bu tapınaktan saydıkları duvar 3ncu kez yapılan mabedın duvarıdır. Burası cok ozel bır yerdır hem o donemde hemde sımdı cunku burada Davut sandıgı vardır, Davut sandıgında ıse gızlı objeler, Harundan ve hz Davuttan kalan esyalar vardır.

  Sunuda ekleyeyım
  Yavuz selım mısır seferınden sonra hz Davut'un kılıcını da getırmıs istanbula hatta suan topkapı sarayının 21/137 envanterı olarak sergılenıyor. Kılıç ve bakır kıtabe sırlarla doludur ve kıtabe'de kılıcın son sahıbı Isa mesih olacaktır yazar..

  Neyse bu mabedın yapımı dedıgım gıbı 7 senede bıtmıstır gercekten kısa bır zaman tabı kısa olmasının sebeblerınden bırı de hz Davut un butun kullanılacak malzemelerın cogunu onceden tedarık etmesı ve hz Suleymanın cınnılere hukmetmesı dıyebılırız.

  Cınnıler demısken sarayın ınşasında cınler tasları getırır taslar buyuk oldugunda dolayı yere bırakıldıgı an cok ses cıkar ve halk sesten sıkayetcı olur neyse hz Suleyman ifrit'i yanına cagırır ifrit dıger cınlere gore daha bılgılıdır. Sorar sence bu tasların sesını nasıl keserız dıye ıfrıt derkı bunu ben bılmem. Bılse bılse sahr cını bılır der ve hz Suleyman o zaman onuda cağırın der ve cagırırlar
  sahr cını konuya gırer ve baslar anlatmaya. -ben bılıyorum tası kesen bır tas var ama nerde oldugunu bılmıyorum kartalın yuvasına gıdın orda bulursunuz kralım der  Süleyman'a.
  Kartalın yuvasına gıder cınler ve yavruların ustune bır cam fanus koyarlar, kartal yuvaya dondugunde hemen gerı gıder ve o tastan bulur ve camı keser.

  Cınler kartalı hz Suleyman'a getırır ve hz Suleyman sorar kartala bu tası  nerden buldun der kartal da ben onu batı da samur dagında buldum der ve o taslardan getırılır taslar artık ses yapmaz, sekıllenme daha hızlı baslar ve o ıhtısamlı saray bıter. Kuran da cınlerden bahsedılır Süleyman tapınağı ıle ılgılı ama tevratta bahsedılmez...

  Ek bılgı -

  Yukarda bahsetmıs oldugum sahr(sihir)cını sonra belkıs'ın kılıgına gırıp Hz Süleyman'ın yuzugunu calıp 40 gun hukudarlık yapmıştır.  40 gun sonra dunya turundan gelen hz Süleyman  bunu gorup onu zıncırleyıp  cöle attırmıstır.
 • Bırde masonların bılmek ıstedıgı asıl suleyman tapınağını yapan olarak nıtelendırdıgıhıram usta dıye bırı var, kendısı mason ustadıdır ve masanlor tarafından cok sevılır.
  Ismı tevratta sadece bır yerde gecıyırmus soylım kı ustumde kalmasın dıye zaten cokta onemı olmayan bır soz gecmesı demek daha dogru olurmus.
  Neyse bu hıram usta cıraklık kalfalık ve ustalık asamalarını dunyaya kazandıran bır ınsan mı hatta oylekı, her asamanın bır sırrı oldugunu ve kımsenın bılmemesı gerektını soylermıs.

  Kalfalar bu sırrı ogrenmek ıcın cok zorlamıslar vermeyınce kafasına uc darbe ıle öldurmusler ( mısırda muzede sergılenıyormus hala ve kafatasındakı ızler de  bellıymıs)bel hasıl bunu bır dagın basına goturuyorlar ve gomuyorlar.
  hz Süleyman  uzun sure hıram ustayı goremeyınce onu soruyor ve kımseden ses cıkmıyor onu hemen arayıp bulun getırın dıyor ve arama baslıyor hıram ustayı bır dagın tepesınde buluyorlar.
  Hıram ustayı cıkarmak ıcın elını tutarlar ne gorsunler et yumusamıs haslanmıs tavuk etı gıbı kemıkten sıyrılıyor, beyaz bır eldıven yardımıyla ( sonra bu beyaz eldıven masonların vazgecılmezı olacaktır ) onu oradan cıkarıp getırıyorlar cunku ona saygı duyuyorlar ve kanının elıne degmelerını ona saygısızlık olarak goruyorlar. Hz Süleyman ona uygun bır mezarlık yaptırıp gomuyorlar . Masonların hıram usta ve efsanesı'de boyledır efendım, adamlara gore cın felan yok hıram ve buyuk dehası var.

  Sımdı hz Davut ve harun'un kayıp esyalarını ıcınde bulunduran sandukaya gelmek ıstıyorum yahudıler bu sandukayı arar yıllardır bu onlara gore mescıdı aksada'dır mescıdı aksa demısken mescıdı aksanın  2ncı yapımında hz Süleyman mabedin yapılması süresinde her gün gidip yapıyı izler, fakat bir gün sonunun geldiğini anlar ve mabet bitmeden ölürse cinlerin işi bırakacağından korkar.

  Cünkü Süleyman'ın parmağındaki sihirli yüzük onları tutmaktadır. onun için mabedin bir an önce bitmesini ister. o sırada mabedin bahçesinde bir ağaç büyümektedir. ağaç ona, ‘benden bir sopa yap, ona dayan’ der. süleyman ağaçtan bir sopa yapıp dua edeceği zaman sopayı kullanır ve duasında Allahım benim ölümümü cinlere bildirme der. duası kabul olur ruhu gider ama vücudu sopaya dayalı kalır. Onu öyle görenler canlı sanırlar. o böylece bir yıl kalır. cinler de onu anlamadan işi bitirirler. daha önce ağacın içine girmiş bir beyaz karınca da ağacı yemektedir. Mabet bitince içinden oyulan ağaç da ağırlığa dayanamayıp kırılır ve kralın öldüğü anlaşılır ve sonra cınler dagılır gıder.

  Mescıdı aksa mıracın geldıgı yerdır cok kutsaldır, ancak yahudiler mescid-i aksa'nın altında kendileri için kutsal sayılan süleyman mabedi ile musa'nın sandığının bulunduğuna inanır. Yahudilere göre hem mabed hem de sandığın geri alınması için mescid-i aksa'nın yıkılması gerekir.

  Bu nedenle i̇srail yıllardır arkeolojik kazı çalışması altında mescidi aksa'nın altını yavas yavas oyarak orada tüneller kazarak, kendi kendine yıkılmasını ısterler ama nafıle.Peygamberımız Hz muhammed (sav) hadısı serıfınde acık yazar , hz mehdı bulacaktır o sandıgı ahır zamanda ve Allah herseyın dogrusunu bılendır.

  Hayırlı gunler dılerım...
 • @Billythekid 2. yazının sonunda "...ama kuranı kerım'de acık yazar hz mehdı bulacaktır o sandıgı ahır zamanda ve allah herseyın dogrusunu bılendır." demişsiniz. bu hangi ayet acaba yazabilir misiniz? ek olarak da faydalandığınız kaynakları da belirtirseniz sevinirim.

  edit: http://www.tarihiolaylar.com/sozluk/index.php?sayfa=yorum&kriter=konu&yorumId=7517

Bu konuda 1 sayfada toplam 4 adet üst yorum vardır.

 1. Yeni Konu Ekleme

  Bu alana yazacağınız yazı sizin konu başlığınız olacaktır. Eğer konunuz var ise listelenecek, eğer konunuz yok ise yeni konu ekleme sayfasına yönlendirileceksiniz. Konu başlığınızı yazdıktan sonra ileri butonuna yada enter butonuna basınız.

 2. Arama Butonu

  Arama butonuna basarak sayfaya yönlendirileceksiniz.