• oldukça tepki çekeceğini biliyorum ama özgür bir platform olduğundan dolayı bu konuda saygısızlık yapmadan oldukça ağır eleştiri yapmak istiyorum. size halifeliğin islam dininde yeri olmaması gerektiğini sadece bir çelişkiyle açıklamak istiyorum. islam dini sahibi osmanlı devletinin ünlü padişahı fatih sultan mehmedin kardeş katlini yasalaştırması, islam dinine ne kadar uyuyor? Sonra da Mısır'ın işgaliyle halifeliğin Yavuz Sultan Selimle Osmanlı'ya geçmesi nasıl oluyor? Yani Mısır'ı islamı kötüye kullanan bir devlet işgal etseydi onlara mı geçecekti. Kılıçla mi alınıyor halifelik, bilgelik nerede?
  Halifelik neden bölgesel olarak geçiyor? Fethedilen yerler halifelere neden vergi ödüyorlar? Halife nasıl oluyor da cihat ilan edebiliyor? Halifeliğin papalıktan ne farkı var?
  Halifelik tamamen fetih hareketini kolaylaştırmak için kurulmuş bir makyevelist yapıdır bana göre. Bazılarını yorumlarımla incittiysem özür dilerim ama ben böyle düşünüyorum. Din bölgesel veya devletsel olamaz. Din Allah ile kul arasındaki iletişim yoludur.
  0 1
 • ağzına sağlık
  0 0
 • bence haklısın. yüzbinlerce, milyonlarca insanı diğer türlü nasıl ikna edebilirsin ki sana yardım etmesine? papalık ta benzer şekilde kendi çıkarları için diğer ülkeleri kendi safına çekiyordu ki hala yapıyor ve bunu yaparken kullandığı en büyük silah din.
  0 0
 1. Yeni Konu Ekleme

  Bu alana yazacağınız yazı sizin konu başlığınız olacaktır. Eğer konunuz var ise listelenecek, eğer konunuz yok ise yeni konu ekleme sayfasına yönlendirileceksiniz. Konu başlığınızı yazdıktan sonra ileri butonuna yada enter butonuna basınız.

 2. Arama Butonu

  Arama butonuna basarak sayfaya yönlendirileceksiniz.