Billythekid
En Beğenilen Yazar Sırası
:
8
Toplam Başlık Sayısı
:
28
Toplam Puanı
:
163
Toplam Giri Sayısı
:
106
Bu Ayki Puanı
:
96
En Aktif Yazar Sırası
:
7

Billythekid Sözlük Seceresi

 • Boşnak ve Hırvat katliamı

  BOŞNAK VE HIRVAT KATLİAMI
  1992-1995 arasında Uluslararası Kızılhaç Örgütü verilerine göre Bosna-Hersek'te 312.000 kişi hayatını kaybetmiştir. Bu kayıpların 200.000 kadarı Boşnak halkına ait olup Bosnalılar, dünyanın gözü önünde ve Avrupa'nın göbeğinde sistematik bir soykırıma tâbî tutulmuştur..
  şimdi 50 yıl geriye gidelim. bakalım neler olmuş..
  SIRP KATLİAMLARI..
  2.dünya savaşında yaklaşık 1.000.000 sırp'ın katledilmesiyle yaşanan katliamdır. nazilerin kurduğu hırvat ve boşnak ss birlikleri tarafından bağımsız bir hırvat ve boşnak ülkesi kurulması adına yapılmış katliamlardan biridir. aynı zamanda bu katliamların içerisinde slovenler, italyanlar, arnavutlar ve bulgarlarda vardır.Sırp halkın büyük çoğunluğunu Ortaçağ Engizisyonu yöntemleriyle katletti. Papa XII. Pius, Zagreb başpiskoposu Alojzije Stepinac, Saraybosna başpiskoposu Ivan Šarić, reis-ül ulema Fehim Spaho, Zagreb müftüsü İsmet Muftić, Kudüs Baş Müftüsü Muhammed Emin el-Hüseyni ve başka Katolik-Müslüman din adamları, NDH'deki katliamları desteklediler jasenovac ölüm kampı, sava nehri kıyısında bulunduğundan ustaşalar umumiyetle cesetleri suya atardılar. nehir akışı o kadar muazzam sayıda ceseti sürükleyip götürmüş ki, 1942 yazında alman yönetimi, tuna nehri'ne girme yasağı koydu. yakalayıp sava ve tuna nehirlerinden çıkardıkları bazı cesetlerin üzerinde "hepinize anavatan sırbistan'a hayırlı yolculuklar diliyoruz" veya "belgrat pazarı için et" yazılı küçük levhaları vardı...
  0 0
 • Holodomor

  @machiavelli , doğru söze ne denir ki nokta atışı yapmışsın ..!
  0 0
 • Holodomor

  Holodomor Ukrayna Kırımı, 1932–1933 arasında, o dönem Sovyetler Birliği'nde, şimdiki Ukrayna ve Rusya'nın Kuban bölgesinde suni olarak çıkarılan kıtlık sebebiyle yaklaşık olarak 8 milyon insanın öldüğü olaylara verilen addır. yöneticiler sorunu hafifletecek önlemler almaktan kaçınmış ve bir nevi bölgede diğer direnişçi köylülerce ibret alınabilecek bir olay çıkarmak istemiştir. Açlığın en tepeye ulaştığı dönemde dahi, Sovyet yönetimi, 1932'de 1,7 milyon ton, 1933'te 1,84 milyon ton tahıl ihraç etmiştir.1933 baharında, Ukrayna'da açlığın doruk noktasına vardığı günlerde, günde yaklaşık 25 bin kişi açlıktan ölüyor, köylerde tek bir insan hayatta kalmıyordu. Avrupa, Amerika ve Kanada'da Ukrayna kökenli insanlar ve diğerleri geçen açlık haberleri üzerine Ukrayna'ya yiyecek gönderdiler. Ama Sovyet otoriteleri gönderilen hiçbir yiyeceğin sınırdan içeriye girmesine izin vermedi. Açlığın varlığını inkâr etmek ve dolayısıyla her türlü dış yardımı reddetmek Sovyetler Birliği'nin resmî politikasıydı. Açlığın gerçekten de var olduğunu iddia eden herkes Sovyet-karşıtı propaganda yapmakla suçlanıyordu. Sovyetler Birliği içerisinde bir cümle içerisinde "kıtlık" veya "açlık" kelimelerini kullanan bir kişi hapsi boylayabiliyordu. O dönemde kıtlık haberleri mümkün olduğunca sansürlenerek dünyanın dikkatinden saklanmıştır. Sovyet arşivlerinin açılmaması yüzünden, ölü sayısını kesin olarak belirleyebilecek araştırmalar günümüze kadar hâlâ yapılamamış olmasına rağmen, Ukrayna nüfusunun dörtte birinin o dönemde hayatını kaybettiği düşünülmektedir.
  0 0
 • Katin Katliamı

  Katyn Katliamı, 5 Mart 1940 tarihinde dönemin NKVD Şefi Lavrentiy Beria'nın Stalin'e gönderdiği bir raporda Polonyalı esirler oluşturduğu potansiyel tehlike yüzünden infaz edilmeleri gerektiği tavsiye ediliyordu. Stalin, bu tavsiyeyi kabul ederek infaz emrini verdi. başta Katyn Ormanı olmak üzere Kalinin ve Kharkiv'de kafalarına tek kurşun sıkılarak esirler infaz edildi. neredeyse tamamı doktor, avukat, öğretim üyesi, mühendis, rahip gibi yedek subaylardan oluşuyordu. Katliam, Haziran başlarında sona erdi ve Polonya halkının en eğitimli ve üretken kesimini oluşturan 26 bin savaş esiri toplu mezarlara gömüldü.
  0 0
 • Divan Şiirleri

  Keske facebooktaki gıbı kalp koyma olsa , muhtesem oldugunu belirten.
  0 0
 • Kaçın,Kaptan Dragut geliyor

  Turgut Reis (d. 1485 - ö. 23 Haziran 1565), Osmanlı İmparatorluğu donanmasında amirallik yapmış, Trablusgarp fatihi olarak anılan Türk denizcisidir
  Hâlâ İspanya ve İtalya’nın Akdeniz sahillerindeki köy ve kasabalarda “Yaramazlık yaparsan Dragut’u çağırırım!” veya “Çabuk yemeğini ye, Dragut geliyor!” diye çocukların korkutulduğu bu “Dragut”, bizim Turgut Reis’ten başkası değildir. 1500’lü yıllarda, Akdeniz sahillerindeki Hıristiyan şehirlerinde yaşayanların korkulu rüyası olan bu büyük denizciye Dragut lakabını veren Avrupalıların, bu sözcüğü Dragon (ejderha) ve Turgut isimlerini birleştirerek ona yakıştırdıkları zannedilmektedir
  0 0
 • osiris efsanesi ve horus'un gözü

  Masonlar bu kadım ogretıyı mısırdan aldıkları ıcın rıtuellerınde bunları gormek mumkun . Tum dunya uzerınde bulunan dıkılıtaslar ıse osırısın penısını sımgeler .
  0 0
 • Joseph Goebbels

  :D :D guzelmis ilk kez duydum .
  0 0
 • Joseph Goebbels

  Hitler'in sağ kolu propaganda dehası sayılan Dr. Goebbels'in kuralları:
  - İnsanların beyin tembelliğine dayanarak hareket edin...
  - Yalan söyleyin, mutlaka inanan çıkacaktır.
  - Bir söylemi sürekli tekrarlarsanız, halk o söylemin nereden geldiğini unutur ve kendi fikri gibi benimser.
  - Söylediğiniz yalan ne kadar büyük olursa o kadar etkili olur.
  - Halk büyük yalanlara, küçük yalanlara göre daha çabuk inanır.
  - Hatalı olduğunuzu ya da yanlış yaptığınızı asla kabul etmeyin.
  - Asla kabahat ve suç üstlenmeyin.
  - Kendinizi savunmak yerine karşınızdakileri sürekli savunmada bırakın.
  - Sadece bir rakibinize odaklanın ve kötü giden her şeyin suçunu onun üzerine yıkın.
  - Önemli olan aydınlar değil kitlelerdir. Çünkü onları kandırmak kolaydır.
  0 0
 • Tarih ve Tekerrür

  Öncelikle hayırlı bir akşam dilerim sana ve tüm sözlük ailesine. @malcolm bılerek ayrı yazıyorum ki mıllet okumak ıcın ıkı kere tıklama yapmasın...

  Rusya ve Yahudileri anlamak için bundan 1200 yıl öncesine yani hazar devletine kadar inmek lazım.Bu bin yıllık kadim dostluğu anlarsak ilişkileri, bağları daha iyi kavrayabiliriz.Yanı eğer şuanki konjüktur de Türkiye ye birşey olmuyor ve herşeye rağmen ayakta kalabiliyor ise  belkide onun sebebi Hazar Türk  devletidir..?

  Rusyada kızıl devrim maskesi altında bir sıyonızm planı hayata geçildi. Hıristiyanlardan nefret eden, etnik nefretle yönlendirilen ve vicdan azabı çekmeden tamı  66 milyon kişi öldürüldü. Rus halkı üzerinde bir istila ve fetih operasyonuydu, malesef başarılı oldular. Lenin, Troçki, Stalin vsvs o devrim de yer alan birtane şahıs bile rus kökenli değil hepsi yahudı. Şimdi anladınız mı o soykırımların sebebinin bu kabalacı yahudilerin olduğunu..!  Arkadaşlar kabala, senden olmayan herkesi öldür der, öldürdüğü hristıyan ve müslüman için  fazla fazla sevap verdiğini soyler. Vel hasıl hristıyan ve musevilerın amansız kapışması 2000 yıldır vardır. Taaaaa musevilerın, hz isa yı romaya satmasına kadar surer. Hanı diyorlar ya Türkiye iki savaşta da çok büyük kayıplar verdi işte türklügü bitirme projesi falan yahu siz Hıristiyanların kaç milyon kayıp verdiğini bılıyırmusunuz?  Acaba Bolşevik devrimi olmasa idi, Türkiye kurulabilirmıydı? 

  1) rusyada devrim yapan kızıl sionistler trabzona kadar gelen rus ordularını derhal çekmez ve osmanlıyı yutar anadoluda soykırım yapar, Türklüğü ve islamı ortadan kaldırırlardı. ama ordularını çektiler ve dünya tarihinin yazıp yazabileceği en büyük soykırımı hristiyan ruslara ve ukraynalılara yaptılar.
  2) osmanlıyı işgal eden ingiliz ve fransızlar ya kendileri, yada destek verecekleri çeteleri eliyle anadoluda bir soy kırım yapardı. ama yapmadılar 2 sene sonra geldikleri gibi çekip gittiler ve sanki kendileri yenilmiş gibi yeni kurulan ankara hükümetiyle barış anlaşması imzaladılar.
  3) zayıf Türkiye cumhuriyetini 2. dünya savaşına sokarlardı ve Türkiye cumhuriyetide bunun altından kalkamaz dağılıp giderdi.
  4) veya orta avrupayı ve balkanları buldozer gibi ezip geçerek edirne kapısına dayanan hitlerin ordusu durmaz ve aradığı petrole ulaşmak için kuzey ıraka kadar devam ederdi..Adolf Hitler İsmet İnönü'ye bir mektup yazıyor ve mektupta Bulgaristan sınırına kadar geleceklerini ama Türkiye'ye 50 kilometre kala duracaklarını ve asla saldırmayacaklarını söylüyor. vede öyle yaptı.

  Neyse Putin den devam edelim..! Ilımlı rahmanı bir eskenaz yahudısı olan Putin,  dıger eskenaz Yahudileri ile iş birliği yapıyor. Örnek vermek gerekirse ; 40 bin tane yahudı, kırımlı olmak için başvurdu ve Putin bunları yavaş yavaş kabul ediyor. İsrail'in İlerici Liberal Demokrat Partisi genel başkanı olan Alexander Redko ya bu konu soruluyor ve cevabı, Putin'e gönderdiği konuşmada tüm bu insanların (Yahudilerin) Rusya ve Kırım'ın birleşmesini umutla destekleyen çok yetenekli profesyonellerin olduğunu söylüyor.

  Şimdi neden Ukrayna bu kadar önemli dersek eğer, Karaım mezhebının çıktığı yerdır kırım ve hazarların başkenti olacaktır.Sıze bir örnek veriyim biraz carpıcı olacak fakat ne kadar ıcımızdeler görün diye. Efendım Ahmet Davutoğlu kırımdan Konya ya gocmus ve  kendisi karaım.Davutoğlu soyadını sonradan alıyor ve  Evetttt neden Davutoğlu?  Söyleyelim, karaım mezhebının kurucusu anan ben David olduğu için bir şekilde onu yaşatıyor. Keza kızının adı  Bike, bu isim musevilerın en sevdiği isim ve bunun gibi bir çok kanıt ile gelınebılır.

  Kırımı anladık oynanan büyük oyunu anladık hee şunu da ekleyeyim israil içinde de savaş var salt tevrada inanan yahudı kesim bu eskenazları hiç sevmez "Isak rami " suikastinin arka planına bir bakın derim. Yad bizim Mavi Marmara olayına. Şimdi dünyada ırk ayırmadan hatta yahudı olmasına rağmen mezhep yüzunden kendi ırkındakılerı öldüren bu banker takımı nereli?  Rothschıld ailesi, Rockefeller ve Kissinger de hazar.  @malcolm , reis Tayip Erdoğan diyor ya üst akıl  üst akıl diye hehh bu üst akıl hep hazaryadan göçmüş avrupalı takım..! Bakalım Kissinger ne diyor ;
  'Kissinger, İsrail'in 10 yıl içinde artık var olmayacağını söyledi'
  New York Post dedikodu köşe yazarı Cindy Adams, eski ABD Dışişleri Bakanı Henry Kissinger'ın İsrail'in 10 yıl içinde var olmayacağını söylediğini bildirdi. Yahudi Telgraf Ajansı'na göre    Kissinger yetkilisi, raporu reddetti.
  Cindy Adams konu ile ilgili New York Post tarafından yayınlanan bir çalışmada yazdı:
  Bana açıklamasında Henry Kissinger söyledi  ve benimki kelimesi kelimesine alıntı:" On yıl içinde artık İsrail olmayacak.
  not: Kissingerın bunu söylediği tarih 2012. yani ona göre israilin 5,6 yılı kaldı. Bu tür dedikodular bu aralar çok çıkmaya başladı. Manıpule'de olabilir.
  Bak şunu açıkça söyleyebilirim son gelişmeler ile Türkiye ye hiç birşey olmaz ekonomisi daha da büyür 2023 hayalımıze kavuşuruz. Putın savaş planlıyor ve Hıristiyan görünerek çok Rus ve Ukrayna kanı akıtacak.

  Allah sonumuzu hayır etsin...
  -5 0
 • Tarih ve Tekerrür

  Yavuz Sultan Selim İstanbul’dan ordusunun önünde sefere çıkar. Sene 1516 bugünkü Suriye sınırına gelir. Yavuz Mercidabık’da Memluk ordusunu yener dağılmasını sağlar. Suriye’ye girer. Şama gelince ilk işi Emevi camiine gider. namaz kılar. Üzerindeki ceketini caminin imamına hediye eder. (bu ceket 1969 da bugünkü para ile altı milyon Türk lirasına alıcı bulur.)
  Yavuzun bir özelliği ordusunun önünde gideceği yeri kimseye söylemez kedisinden başkası bilmez. Mesela 1514 de sefere çıkar. Bu günkü Elbistan’a gelir karargahını kurar bir hafta bekler. Ordunun İran üzerine mi gideceği Mısır üzerine mi gideceğini sadece kendisi bilir. Bir hafta süre ile hem Mısırda hem de İran’da hazırlıklar yapılır. Bir hafta sonra ordunun başına geçer çaldırana İran üzerine ilerler.
  1516 da Halep’te de benzeri bir olay yaşanır. Halep’e gelir. Adana’dan Lübnan’a kadar uzanan şeritte yerleşen Nusayri kabalistlerin tüm ileri gelenlerini, şeyhlerini Halep’e davet eder. Bu davete Nusayriler icabet eder. Eşleri ile beraber yetmiş bin Nusayri Halebe gelir. olacakları yavuz sultan selimden başkası bilmemektedir. (bu sayı Nusayri kaynaklarında geçer)

  kendi rivayetlerine göre yetmiş bin Nusayri eşleri ile birlikte icabet ederler. Yavuz Sultan Selim Şevkler halebe gelen Nusayri erkeklerinin hepsini idam eder. Hanımları için bir ferman yayınlar. Ferman şöyledir: “ Kocalarınız ve dedeleriniz Moğol istilacılar ve haçlılara yardım ettiler. Yataklık yaptılar. Yüz binlerce Müslümanın öldürülmesine neden oldular. Bu ihanetlerinin bedelini kocalarınız ödediler. Haca giden hacıları soyan taciz eden Nusayriler bu amellerine devam etmeleri halinde tekrar cezalandırılacakları biline. Cezasını çeken kocalarınızla nikahınız düşmüştür. Sünni Müslüman erkeklerle evlenmeniz huzuru sağlamanız beklenir. …..” yıl 1516.

  Yavuz sultan selim mısırdan dönüşte bugün İsrailin işgalindeki Golan tepelerine ve Türkmen dağına Türkmenleri muhafız olarak yerleştirir. Amaç bölgedeki Nusayrinlerin hacıları taciz etmelerini önlemektir. Halep operasyonundan sonra dört yüz yıl Türkmenlere iş düşmez. Nusayriler gizli kin ve intikam besledikleri Sünnilere kuzu sarması olurlar. Osmanlının sadık dostları olurlar.

  Aradan beş yüz yıl geçti günümüz süper güçleri Suriye’ye girdiler aynı Yavuz Sultan Selim gibi. Amerika girdi. Rusya girdi Fransa girdi, Almanya girdi İngiltere girdi. Ne dediler “Ey Nusayriler siz bidon bombaları ile çocukları öldürdünüz, gazlarla esir aldığını binlerce savunmasız insanı katlettiniz. İnsanları aç sefil ve perişan bıraktınız. 1980 de kırk bin insanı Müslüman olduğu için topyekun katlettiniz. Beşer Esed ve kadrosu BAAS parti üyeleri, Nusayri Yahudilerin ileri gelenleri, gelin bakalım bu yaptıklarınızın hesabını verin” mi dediler yoksa bu yapılanları destek olup yenilerini mi eklediler.

  İmal ettikleri daiş ve pyd ile Nusayri Yahudi katillerine yeni katliam alanlarımı açtılar. Havadan atılan bombalarla daişin Müslüman unsurlarını mı katlettiler. Esede destek mi verdiler. Savunmasız Türkmenleri mi katlettiler. Yahudi Kürtleri kullanıp bölgede yeni soykırımın kapılarını mı araladılar. Müslümanları topluca imha etmenin şeytani meşruiyet senaryolarını ürettiler.
  Bizim sözüm ona Müslüman köşe yazar ve TV yorumcularına da bu mason soykırımcıların katliamlarına meşruiyet kazandırmak düştü. Hangi tv kanalını açsak aaa Ruslar böyle yaptı, sıcak denizlere inmek Suriye’de üslerini korumak istiyorlar. aaa Amerika bölgede gaz var gaz almaya geldi, aaa Almanya Fransa bölgeyi terörden temizliyecekti el kaide engel oldu. Kuvvet dengesi Amerikadan Avrupaya kaydı. Yakında Çine kayacak.
  Ne Avrupası,
  ne Amerikası,
  ne Rusyası, ne PYD si ne DAİŞi. hepsi bir elin parmakları. Hepsi de MOĞOL ORDUSU, TAPINAKÇI YAHUDİLERİN ÖNDERLİĞİNDE HAÇLI ORDUSU yataklık yapan Yahudi Nusayriler.

  ABD ve Rusya anlaşıyor. Ne diye anlaşıyor Suriye’de can derdine düşmüş Türkmenleri katletmek ve sürmek için anlaşıyor. ABD nin onayı ile Rusya Türkmenleri vuruyor. Bizim dış işleri, belki de el mahkum Amerikalı ağabeyleriyle Nato dostluk görüşmesi yapıyor. Bunuda çirkin ve habis olanı İslami tandanslı gazetelerimiz ciddi ciddi yazıyor. Ulan Allah belanızı versin sizin gibi aydın ve elit adamın. Hiçbir şey bilmezseniz Rusya’yı elinde tutan oligarkların Yahudi kimliği ortalığa düştü onu da mı okumadınız. Ulan hayvan oğlu hayvanlar Rusya’da devletle rekabet edecek kadar servet ve para sahibi olan Yahudi Abramoviçin sıfırdan bu serveti nasıl elde ettiğini hiç mi tefekkür etmediniz. Abd nin Rusya gibi kabalist mason Yahudi devleti olduğunu soykırım üzerine kurulu olduğunu hiç mi okuyup öğrenmediniz? Siz efendilerinizin oranıza buranıza vurduğu prof damgasından boynunuza astığı diploma tasmasından başka bir şey görmez misiniz?

  Yavuz Sultan Selim’den tam dört yüz sene sonra 1909 da İstanbul Yahudi soykırımcı İttihat Terakkinin eline geçer bu Müslümanların Beşer Esedin kanaslı askerlerinin elinde geçmesi demektir. Esedin kanaslı Yahudi Nusayri askerleri sokağa çıkan küçük Müslüman çocukları öldürmesi ile ünlüdür.

  Hayırlı günler dilerim..
  0 0
 • tarihi olaylar sözlük yazarlarının şu an dinlediği şarkı

  Uyumadan once güldenciğimle bır sıgara icelım :)

  0 0
 • Donald Trump

  Amerıka ruyasını tam manası ıle yasamıs ve suan onu baskanlık ıle taclandıran bu 70 yasındakı mılyarder zat ,20 ocak ta obamadan baskanlıgı devr alacak . Kendısı ve esı protestan gorunumlu eskenaz yahudısıdır . Eger protestan bır adam gorduysenız hemen dnasına ,gövdesındekı bogumlarına koklerıne ının o adamın gecmısı kesın karanlıktır. Bırde kızı var ıvanka adında sonradan musevı olan, gecenlerde musevılerın hanuka bayramını kutladı..!

  Davıd duke adında bırı var Abd de hanı ırkcı bır tarıkat varya bır zamanlar zencı öldüren ,evlerını yakan vs vs heh ıste bu olusumun adı ku klux klan ve onun eskı lıderlerınden.Duke secım kampanyasında trupm a cok destek verdı. Davıd duke bıldıgınız uzere davıd ıcke ayarında bır arastırmacı ( daha da ıyı de neyse ) ,komplo teorısyenı ve en onemlısı sıyonizm dusmanı . Davıd duke ıcın sunu soyleyebılırım realıst ve donen oyunun farkında .

  Secım oncesınde tel avıv medyası trupm ın ustune cok oynadı bas bas bagırdı Amerıkadaki musevılere ,yahudı lobılerıne Trum a oy vermeyın Clınton a verın dıye . Oysakı trump ın Israıl e vaadı ,kudus u sıze baskent yapacagım demesı ıdı ..! Hal boyle ıken bu yahudıler bu trupm a neden oy vermez ? Yada soyle soylım Abd de 62 tane kanal var ıse 61i clınton a oynadı ve kalan 1 kanal ıse tarafsız bır yol ızledı. Anlayayacagınız trupm gram medya destegı almadı ama buna ragmen basarısız oldular , hatta secım bıttı ve hemen ısyan basladı , halk sokaga dokuldu felan ama nafıle basarısız oldular cunku ,Abd halkı emın olun somurulmekten sıkıldı .

  Abd halkı ozunde calıskan bır halktır cıftcıdır durust ınsanlardır ve onlar ıcın malesef 2. Dunya savasından sonraki 30 yıllık happy years dıye adlandırdıkları mutlu yıllar bıttı. Trupm sonuna kadar haklı ıspanıkler ve zencıler Abd de sıstemı somuruyor olan o calısan cıftcı Abd halkına oluyor . Neyse aslında bu kadar uzatmayacaktım ama uzuyor . Bır suru soru ısaretlerı var , oyun ıcınde oyunlar var krıpto yahudıyı ıstemeyen bır yahudı lobısı var ve yahudılerı sevmıyorum dıyıp exxon mobıl in genel mudurunu dıs ıslerı bakanı yapacak bır krıpto yahudı Abd baskanı var . Hee bu arada exxon mobıl de protestan gorunumlu sefarad yahudısı olan rockefellerın :) afedersınız ama kımın ne bok oldugu bellı degıl ,sıyaset kadar kırlı bır duzen yok ve malesef olan halklara oluyor ..!
  öhomm öhömm saat gece 2 olmus ben uyuyayım herkese hayırlı geceler...
  0 0
 • En İyi Şiirler

  Geçmedi yare sözümüz,
  Yollarda kaldı gözümüz,
  Yere sürüldü yüzümüz,
  Böyleymiş karayazımız.

  Çiçekler açılmaz oldu,
  Pınarlar içilmez oldu,
  Yar bize gülmez oldu,
  Böyleymiş kara yazımız.

  Bu bahtımızın işidir;
  Bu her işlerin başıdır:
  Yâr başkasının eşidir,
  Böyleymiş kara yazımız.

  Yalnız ona yar demiştik,
  Onda bir şey var demiştik,
  O bizi anlar demiştik,
  Böyleymiş kara yazımız.

  Hey gönül gene bu gece
  Kederin geceden yüce;
  Gel susalım beraberce:
  Böyleymiş kara yazımız.


  sabahattin ali - karayazı
  0 0
 • Merhamet sarayı osmanlı

  devlet-i aliyye-i osmaniyyenin asaleti..!
  XII. Karl ( demirbaş karl) 1697 yılında, 15 yaşında tahta çıkmış olan isveç kralı dır. ruslarla girdiği savaşı kaybedip osmanlıya sığınmış. 5 sene misafir olarak kalmıştır. ülkesine bir türlü dönmemesi nedeniyle kendisine demirbaş lakabı verilmiştir.

  osmanlı topraklarından ayrılırken ; kız kardeşine yazdığı mektupta durumunu özetlemiştir: poltova da esir oluyordum. bu, benim için bir ölümdü ; kurtuldum. fakat bugün esirim, Türklerin esiriyim. demirin, ateşin, suyun yapamadığını onlar yaptılar ; beni esir ettiler. ayağımda zincir yok, zindanda da değilim. hürüm, istediğimi yapıyorum. lakin gene esirim ; şefkatin, ulüvv i cenabın, asaletin, nezaketin esiriyim. Türkler beni işte bu elmas bağa sardılar. bu kadar şefkatli, bu kadar alicenap, bu kadar asil ve bu kadar nazik bir milletin arasında, hür esir gibi yaşamak bilsen ne tatlı!
  0 1
 • Bir türk geleneği Nardugan - Noel

  Hıristiyanların İsa’nın doğuşu olarak kutladığı Noel bayramı, çok eski Türklerin yeniden doğuş bayramıdır.

  Türklerin, tek Tanrılı dinlere girmesinden önceki inançlarına göre, yeryüzünün tam ortasında bir akçam ağacı bulunuyor.

  Buna hayat ağacı diyorlar. Bu ağacı, motif olarak bizim bütün halı, kilim ve işlemelerimizde görebiliriz.

  Türklerde güneş çok önemli. İnançlarına göre gecelerin kısalıp gündüzlerin uzamaya başladığı 22 Aralık’ta gece gündüzle savaşıyor.

  Uzun bir savaştan sonra gün geceyi yenerek zafer kazanıyor.

  İşte bu güneşin zaferini, yeniden doğuşu, Türkler büyük şenliklerle akçam ağacı altında kutluyorlar.

  Güneşin yeniden doğuşu, bir yeni doğum olarak algılanıyor.

  Bayramın adı : NARDUGAN

  (nar=güneş, tugan, dugan=doğan) Doğan güneş.

  Güneşi geri verdi diye Tanrı Ülgen’e dualar ediyorlar.

  Duaları Tanrıya gitsin diye ağacın altına hediyeler koyuyorlar, dallarına bantlar bağlayarak o yıl için dilekler diliyorlar Tanrıdan.

  Bu bayram için, evler temizleniyor. Güzel giysiler giyiliyor. Ağacın etrafında şarkılar söyleyip oyunlar oynuyorlar. Yaşlılar, büyük babalar, nineler ziyaret ediliyor, aileler bir araya gelerek birlikte yiyip içiyorlar.

  Yedikleri; yaş ve kuru meyveler, özel yemek ve şekerleme. Bayram, aile ve dostlar bir araya gelerek kutlanırsa ömür çoğalır, uğur gelirmiş.

  Akçam ağacı yalnız Orta Asya’da yetişiyormuş. Filistin’de bu ağacı bilmezlermiş.

  Bu yüzden bu olayın Türklerden Hıristiyanlara geçtiği ve bunu da Hunların Avrupa’ya gelişlerinden sonra onlardan görerek aldıkları söyleniyor.

  İsa’nın doğumu ile hiç ilgisi yok.

  “Doğum, güneşin yeniden doğuşu”

  Kaynak - Altaylı.net
  0 1
 • İŞİD'in iki askerimizi yakması meselesi

  Birde çok konusu oldu onu da belirtmekte fayda var , Daeş li teroristin elindeki ABD yapımı 5.56mm M4A1 olup Türk malı olan 7.62mm MPT-76 ile ilgisi yoktur ve görüntüsü bile aynı değildir .
  0 0
 • İŞİD'in iki askerimizi yakması meselesi

  TSK nın yalanlamıs oldugu bır vıdeo benım ıcın hıc bır onemı olmayan bır vıdeo halıne gelmıstır. Madem konusu acıldı bır ıkı laf da bem edeyım ; Öncelıkle daeş'ın prodüksiyon sirketleri ile olan bağını bılıyoruz ,video tam manası ile hollywood yapımı . Videoda yerler çim, hava güneşli, ağaçlarda yapraklar var. Aralık ayındayız ve Suriyede kar var.
  Türk Askeri teslim olmaz, düşmana sıkar son mermiyi kendine saklar.

  Korkuyorlar dostlarım , çok korkuyorlar..! El bab tamam sonra sıra münbic ve rakka ya da gelecek . Türk askerini hiç bir korku algısı yıldıramaz buna emin olun . Bu tür videolar paylaşıp ve gerçek olduğuna inandırmaya çalısan insanların bır soy agacına bakın emin olun bizden değil..!
  0 0
 • kabala

  Ins muvaffak olursun @bosveryaaa ısın zor ama sonunda emeklerın karsılıgını alacaksın bılıyorum .
  0 0
 • kabala

  Cok ıyı ,cok sevındım sızın adınıza .Cıkartırsanız ılmınızden faydalanırız destegımızı oluruz Allahın ıznı ıle .@bosveryaaa
  0 0
 1. Yeni Konu Ekleme

  Bu alana yazacağınız yazı sizin konu başlığınız olacaktır. Eğer konunuz var ise listelenecek, eğer konunuz yok ise yeni konu ekleme sayfasına yönlendirileceksiniz. Konu başlığınızı yazdıktan sonra ileri butonuna yada enter butonuna basınız.

 2. Arama Butonu

  Arama butonuna basarak sayfaya yönlendirileceksiniz.