• Evrim Nedir ? Ne değildir ? Evrim Hakkında Herşey
  Evrim nedir ? İnsanlar maymunda mı geliyor ? Madem ki insanlar maymundan geliyor? Neden şimdiki maymunlar insan olmuyor? İyide evrim sadece bir teori ispatlanmadı ki.Eğer evrim biyolojisi ile uzaktan yakından ilgilenen biriyseniz bu ve benzeri sözleri bir çok kez duymusunuzdur kaldı ki evrim teorisi ile ilgilenmek için biyolog olmaya gerek yok hatta Fen bilimcisi olmanıza bile gerek Ekonomist yahut Mimar bile olsanız hatta benim gibi Sosyal bilimcisi iseniz Tarih Coğrafya Sosyoloji ile ilgilenseniz bile evrim ile ilgilenmenizde sakınca yok kaldı ki bu yazayı yazan biri olarak Tarih Coğrafya Sosyoloji benim asıl ilgi alanlarım neyse hazırsanız başlayalım ve evrimi iyice bir didik didik edelim ve bilime giden o müthiş yolda bir gezintiye çıkalım.

  Evrim nedir?

  En basit temel şekilde anlatacak olursak evrim canlı türlerinin nesiller içerisindeki değişimine evrim denir.Evrim genelde kısa vadede genlerde uzun vadede fiziksel özelliklerin değişimidir.Fakat evrim tekli bireylerin değişimi değildir.değişen, popülasyon içerisindeki özelliklerin genel dağılımıdır.Evrim bireyin ömrü içerisindeki geçirdiği değişim değildir.Nesiller içerindeki değişimdir.

  EVRİM HENÜZ BİR TEORİ İSPATLANMADI!!!

  Madem evrim gerçek neden hala bir teori? Aman Allahım evrime karşı çıkanların evrimcilere karşı sürekli kullandığı bir soru bu soruyu cevaplamak için öncelikle Hipotez, teori ve kanun arasındaki fark nedir onu bilmeniz gerekir

  Hipotezler(varsayımlar), Probleme konulan geçici çözümlere hipotez denir.

  Kanunlar(bilimsel gerçekler) Hipotezlerin defalarca defalarca test edilerek her seferinde aynı sonucun alınması ile artık değişmeyeceği anlaşılan doğa yasalarıdır.

  Teoriler.Hipotezler ile kanunlar arasında bağantıyı sağlar.

  EVRİM TEORİSİNİN YANLIŞLIĞI KANITLANDI BİLE

  Öncelikle şunu söyleyelim Son yüzyılda evrimi destekleyen 200.000’den fazla makale yayınlamıştır Evrime ters düşen tek bir kanıt bile bulunmamaktadır.Kaldı ki bir çok bilim adamı sanılanın aksine evrim teorisini çürütmeye çalışır.Zira evrimi çürütmek büyük bir başarı olacağından bunu yapan kişi Nobel ödülüne layık görülecektir.ki kimse bu ödülü kaçırmak istemez.

  EVRİM GÖZLEMLENMEDİ KANITLANMADI

  Hani meşhur bir resim vardır 3 maymun vardır biri kulağını biri gözünü biri ağızını kapatır heh işte her ne kadar o üç maymun gibi yapsanızda ben evrimle ilgili ne bir kanıt gördüm nede gördüm desenizde.Evrimle ile ilgili bir çok laboratuvar deneyi*, doğal gözlem** ve fosillerle reddedilemeyecek bir şekilde kanıtlandı.

  EVRİM BİR ANDA VAROLUŞCUDUR

  Evrim anlık değil bir süreçtir.Evren sürekli değişmektedir bununla birlikte doğal olarak canlılarda değişmektedir.Doğada hiç bir şey bir anda pufff diye var olmaz.

  EVRİM=TESADÜF

  Şans ve tesadüf canlıların evriminde rol oynar.Ama bunun dışında bir çok fazla etken vardır.En basit şekilde şartlara uyum sağlayanlar yaşar diğerleri ise ölür.Bu şanş değildir.Mesela ilaçlanan bir mutfakta bu ilaca karşı bağışıklık geliştiren böceklerin hayatta kalıp türlerinin devam etmesi ve diğerlerinin yok olması doğal seçilime kusursuz bir örnektir.

  İNSANLAR MAYMUNLARDAN GELDİYSE, NEDEN ŞİMDİKİ MAYMUNLAR İNSANA DÖNÜŞMÜYOR?  İnsanın değişimide diğer tüm canlılarda olduğu gibi devam etmektedir.Yani bundan binlerce milyonlarca yıl sonra nasıl bir şeye benzeyeceğimizi tahmin edemeyiz.Ancak doğanın kanunları değişmediği evrim devam edecek.Fakat biz bunu göremiyoruz çünkü canlıların fiziksel değişimleri makroevrim ile incelenirken, genetik değişimleri mikroevrim ile incelenir.Evrim genlerle yani mikroevrim ile başlar ve süreç fiziksel değişimlerle yani makroevrim ile devam eder.Yani biz ne kadar mikroevrimi göremesekde devam ediyor damlaya damlaya göl olan makroevrimleri ise ömrümüz yetmediği için göremiyoruz.  GÜÇLÜ OLAN YAŞAR

  Yanlış güçlü olan değil daha iyi uyum sağlayan yaşar.  EVRİM TEORİSİNİ ORTAYA ATANLAR

  M.Ö. 6.yy’da Anaksimander

  Sonra Herakletios

  M.Ö. 5.yy’da Empedokles

  Lamarck

  Alfred Russell Wallace  İNSANDA EVRİME DAİR BİR BULGULAR

  Apandis 20 yaş dişleri Kuyruk sokumu kemikleri Darwin Yumrusu Üçüncü Göz Kapağ Plantaris kası Auriculares kasları Sahte genler Kılların ürpermesi

  EVRİM İÇİN MİLYONLARCA YIL GEREKİR.

  Canlı türünün nesli oldukça kısaysa*, evrim makro düzeyde de oldukça rahat gözlemlenebilir.

  ARA GEÇİŞ FORMLARI YOKTUR.

  Tam aksine ara geçis formları vardır.

  Bu fosillerden örnekler verelim:

  Archaeopteryx: Dinozorlardan kuşlara geçiş formlarından biridir.

  Odontochelys semitestacea: Balıktan kaplumbağa geçiş formlarından biridir.

  Tiktaalik Rosae: Balıklarla kara canlıları arasındaki geçiş formlarından biridir. Karaya çıkıp yürüyebilen bilinen ilk deniz canlısıdır.

  Panderichthys: Balıklarla kara canlıları arasındaki geçiş formlarından bir diğeri.

  Ambulocetus: Yürüyen balina olarak da bilinen balina evrimine dair geçiş formlarından biridir.  Aziz Sancar:Evrim Gerçektir ve İnanç Meselesi Değildir'

  İster inançlı ister inançsız olun evrim bir gerçektir arkadaşlar.

  Kaynaklar.http://onedio.com/haber/evrim-teorisiyle-ilgili-14-yanlis-bilgi-386330

  http://evrimagaci.org/question/tr/evrim-nedir

  #Evrimdevrimoluyor.

Bu konuda 1 sayfada toplam 1 adet üst yorum vardır.

 1. Yeni Konu Ekleme

  Bu alana yazacağınız yazı sizin konu başlığınız olacaktır. Eğer konunuz var ise listelenecek, eğer konunuz yok ise yeni konu ekleme sayfasına yönlendirileceksiniz. Konu başlığınızı yazdıktan sonra ileri butonuna yada enter butonuna basınız.

 2. Arama Butonu

  Arama butonuna basarak sayfaya yönlendirileceksiniz.