• İzmir kitap fuarında kendisinden imza almayı başardığım "Hitler'e Sordunuz Mu?" kitabının yazarı tarihçidir.
  İnanılmaz mütevazi ve müthiş bir diksiyon sahibi bir kişiliktir. Kendisine yönelttiğim her soruya sıkılmadan cevap verdi hatta konular hakkında derin tarih bilgileri paylaştı. Bir insanın hazırlıklı olmadığı konulardaki sorulara bu kadar tatmin edici bir şekilde cevap vermesi ve karşısındaki anında ikna etmesi büyük bir hitabet istiyor ki bu kendisinde açıkça var.
  Tahminimce 30 yaşlarında bir kişi fakat konuşmalarımızdan anladığım kadarıyla dünyada gezmediği ülke ve oralarda yapmadığı tarih araştırması kalmamış. Yerinde araştırma yapan bir tarihçi bulmanın çok zor olduğu bu günlerde Atakan Büyükdağ bu konuda beni çok etkiledi.

  Belli ki kendisi Türkçe literatüre yoğun bir şekilde yeni tarih bilgileri ekleyecek. Özellikle öğrencilere ders anlatır gibi tarih anlatan ve hep aynı konular üzerinde dönen tarihçilerden gına geldiği bu dönemlerde Atakan Büyükdağ eminim ki bize müthiş bir soluk olacak. Kendisini en yakın zamanda televizyon programlarında da dinleyeceğimizden eminim. Bence tam bir cevher.

  Öte yandan müjdeyi ben vereyim Eylül ayı gibi yeni bir kitabı daha çıkıyormuş ve bu kitap Nazi Almanyası ile fln alakalı değil "Politik Kurgu" olacakmış. Bir insanın hem tarih hem de günümüz siyasetine bu kadar hakim olması beni şüphelendiriyor açıkcası. Başbakan olsa yeridir :)

  Kısacası ben kendisinden çok etkilendim ve toplumumuza fazlasıyla yeni tarihi bilgi kazandıracağından şimdiden adım gibi eminim.
 • Ben de İzmir'de kendisinden imza aldım. Gerçekten çok mütevazi ve bilgi dolu bir tarihçi,. Ayrıca ses tonu muazzam.
 • Herşeyden önce böylesine bir site kurup halka tarih sevdirme ideolojisini benimsediği için benim sonsuz takdirimi kazanmıştır. Anlatım dili ve uslüb konusunda da gerçekten ender bir yetenek olduğunu düşünüyorum.
 • Güneri Civaoğlu'nun kendisinin Hesaplaşma adlı muhteşem eserini kaynak gösterdiği yazardır.
  Güneri Civaoğlu'nun o köşe yazısını da şuraya bırakayım: http://www.milliyet.com.tr/yazarlar/guneri-civaoglu/nukleer-cilginlik-2--2511414/

Bu konuda 1 sayfada toplam 4 adet üst yorum vardır.

 1. Yeni Konu Ekleme

  Bu alana yazacağınız yazı sizin konu başlığınız olacaktır. Eğer konunuz var ise listelenecek, eğer konunuz yok ise yeni konu ekleme sayfasına yönlendirileceksiniz. Konu başlığınızı yazdıktan sonra ileri butonuna yada enter butonuna basınız.

 2. Arama Butonu

  Arama butonuna basarak sayfaya yönlendirileceksiniz.